Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Więcej o kapsułkach do ekspresu.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki do ekspresu porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie sporządzoną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w świetne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Sama kawa w kapsułkach to też nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się często czy kupując ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Dzisiaj do wszystkich modnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można zamówić kompatybilne kapsułki.

Adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Post Author: