Co to jest lonża jeździecka i gdzie ją kupić?

Co to jest lonża jeździecka i gdzie ją kupić?

Zobacz, gdzie nabyć lonżę dla konia.

Lonża jeździecka to akcesorium popularnie stosowane podczas lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże dla konia są obecne w sklepach? Z czego są produkowane te przyrządy i gdzie poleca się ich szukać?

Typy oraz zastosowanie lonży dla konia

Lonża dla konia to właściwie długa linka, najczęściej mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca podczas nauki jazdy i treningu umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle, a także dosiadem. Zwierzę prowadzi się po obwodzie okręgu, a lonża używana jest do nadzorowania zachowania konia. Sprzęt ten wykorzystują też cyrkowcy oraz zawodnicy woltyżerki do doskonalenia umiejętności i asekuracji prezentowanych trików. Lonża jest prócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może również być stosowana w trakcie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim przypadku służy do treningu młodych koni i zapewnienia im adekwatnej porcji aktywności.

Lonża dla konia – postaw na produkty popularnych marek

Ogromny wachlarz przyrządów jeździeckich spotkasz w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych, które sprzedają specjalistyczny ekwipunek w dobrych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże dla konia od uznanych producentów – m.in. Start, Imperial Riding czy Jumptec. Interesuje Cię lonża dla konia w brązowym, różowymalbo błękitnym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade zapewnia ogromny wybór akcesoriów, które spełnią wymagania nawet najkapryśniejszych dżokejów. W ofercie oferowane są artykuły wytworzone między innymi z nylonu. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, delikatnego tworzywa i wyposażone w obrotowy karabińczyk.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: