piłki do piłki ręcznej, piłki Hummel

Charakterystyka najpopularniejszych piłek sportowych

Nie ma wielu dyscyplin sportowych, które można uprawiać bez potrzeby zastosowania dodatkowych akcesoriów. Także w wielu dyscyplinach indywidualnych, np. tych ze sfery gimnastyki oraz lekkoatletyki, należy wyposażyć się w młot albo szarfę. Jednakże najlepiej rozpoznawalnym na całym globie akcesorium sportowym, przewijającym się w rozmaitych sportach (nie tylko zespołowych), są piłki. W poniższym wpisie prezentujemy charakterystykę 3 piłek sportowych stosowanych w sportach popularnych wśród Polaków.

Piłki do siatkówki, piłki ręcznej i nożnej – główne cechy

1. Piłka do piłki nożnej to zdaje się przedmiot, który spotkać można w pokoju każdego nastolatka, a obecnie i niejednej dziewczynki, dlatego że o sukcesie w piłce nożnej nierzadko marzą też panie. Waga piłki do “nogi” zazwyczaj pomiędzy 410 g a 450 g, a jej obwód powinien mieścić się w granicy 0,68-0,70 metra. Niegdyś piłki te szyto ze skóry naturalnej, obecnie wykorzystywana do tego jest przede wszystkim eko skóra. Piłki do piłki nożnej jeszcze niedawno nazywano “biedronką” w związku z charakterystycznymi czarnymi łatkami, które musiały być dostrzegalne w dwukolorowych telewizorach. Współcześnie piłki do „nogi” występują w setkach niepowtarzalnych wzorów i kolorów, a wszystkie popularne turnieje futbolowe ma własny unikatowy projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest trochę mniejsza aniżeli ta do piłki nożnej, gdyż jej obwód ma od 65 do 67 centymetrów. Jest od niej natomiast prawie dwukrotnie lżejsza – waży raptem 260-280 g. W środku znajduje się lateksowy pęcherz, a między nim a osłoną ze skóry (także w większości wypadków wykonaną ze skóry syntetycznej) mieści się warstwa bawełny lub nylonu. Piłki do siatkówki wytwarza się w wersji do siatkówki halowej i plażowej.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z opisanych tu piłek, lecz co kluczowe jej ciężar oraz rozmiary są dostosowywane w zależności od tego, kto ją wykorzystuje. Inne rozmiary mają tym samym piłki do piłki ręcznej dla kobiet, inne dla dorosłych mężczyzn, a sprzęt o najmniejszym obwodzie przeznaczony jest dla trenujących dzieci. W związku z tym obwód piłek dla szczypiornistów waha się od 46 do 60 cm, a ich waga – od 260 do nawet 475 g. Dętka tych piłek musi być wyjątkowo mocna, więc na ogół produkowana jest z lateksu. Warstwa zewnętrzna natomiast musi dobrze trzymać się dłoni.

Czy uprawiamy sport jedynie dla rozrywki, czy jesteśmy profesjonalnymi sportowcami, opłaca się wykorzystywać akcesoria wysokiej klasy. Przyniesie to nie tylko wyższy komfort w czasie gry – lepsza piłka na pewno wytrzyma też zdecydowanie dłużej.

Adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Post Author: