Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Więcej o kasku jeździeckim na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, przez znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić 2 typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne certyfikaty, jak również pozwalać na regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: