Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Jeśli chcesz zamówić bagażnik bazowy, zobacz tu.

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne w trakcie wypoczynku akcesoria. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić w szczególności rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bowiem ma opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je założyć później. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem narty, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Post Author: