domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, a także miejsca ucisku.

Aparat do drenażu limfatycznego – wskazania do wykorzystywania

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często stosują aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór rękaw uciska kończynę, stymulując tym samym cyrkulację chłonki. Istnieje dużo wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się także niesłychanie popularna wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do presoterapii

Ogromne możliwości użycia urządzeń do masażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. Dziś osoby często korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za pomocą innowacyjnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być zawsze ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi zakrzepica czy choroby wirusowe oraz bakteryjne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Post Author: