Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Kliknij tu jeśli szukasz inspiracji odnośnie shuttersów w sypialni.

Szatersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednak ten moduł zabezpieczenia okna można wykorzystać również w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularniejsze w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – wyraźnie podnoszą estetykę pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż pięknie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie domownicy spędzają większą część dnia oraz przyjmują tu gości. Z tego powodu należy zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale jednocześnie komfortowe. Swoboda ustawienia stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala np. na kompletne jego przyciemnienie, jeśli chcemy włączyć coś w telewizji, albo jego delikatne ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – świetne rozwiązanie dla alergików

Swoboda regulacji wnikania światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak również z innej przyczyny – za ich sprawą można efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która ma jak wiadomo olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych zimą dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Do tego okiennice typu shutters skuteczniej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osiada się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich konserwacja jest niezwykle łatwa i trwa w zasadzie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się także w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecięcym.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Post Author: