kurs digital painting, malarstwo cyfrowe

Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX wieku próbuje dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast stara się przyswoić sobie znane programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jaki software można wykorzystać?

Istnieje dużo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo że został stworzony jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został głównym softwarem artystów i game developerów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak przykładowo Corel Painter, Krita czy GIMP, w których dzięki zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, farbami akwarelowymi lub farbami olejnymi. Digital painting daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Kurs digital paintingu online – więcej niż tylko nauka podstawowych funkcji programu

Właściwie nauka malarstwa cyfrowego toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, jednakże żeby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a jednocześnie poznać ważne metody wykorzystania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, wypada zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z twórcą kursu.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Post Author: