Czym jest food pairing?

Czym jest food pairing?

Potrzebujesz wiadomości o food pairing? Dobrze trafiłeś!

Chociaż przywykliśmy do pewnych połączeń smaków, nie oznacza to, że parowanie ze sobą dań, które na pozór absolutnie do siebie nie pasują, nie może dać zaskakujących i, co najistotniejsze, smacznych wyników. Przekonujemy się o tym na każdym kroku. Silne oddziaływanie na nasz smak miało bez wątpienia możliwość kupna niedostępnych dotychczas w naszym kraju produktów, jak również otworzenie się na obce tradycje kulinarne. Dzięki temu chociażby kombinacja mięsa z egzotycznych sosami owocowymi raczej już nie dziwi. Osoby, które posmakowały wyjątkowych fuzjach smaków często zaczynają własne eksperymenty i na własną rękę szukają coraz to bardziej niezwykłych kombinacji. By te aczkolwiek przyniosły oczekiwane skutki, należy wcześniej zaopatrzyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – doświadczaj nowych smaków

Chcąc, by nasze kulinarne poszukiwania istotnie okazały się powodem uniesień oraz umożliwiały ujawnienie nowych smakowych doznań, wystarczy postępować zgodnie z regułami przyjętymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są jedynie instrukcjami, których powinno się przestrzegać, żeby smaki wiążą się w niebanalną, a jednak harmonijną całość. Dobrze uczynimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tak nazywa się się sztukę łączenia ze sobą smaków, które generalnie uchodzą za kategorycznie do siebie niepasujące. Wszelkie zasady food pairingu są tymczasem wnikliwie przemyślane i poparte szeroką wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą głównie proporcji danych substancji w stosowanych produktach. Food pairing nie traktuje tylko o jedzeniu, ale także o napojach (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing polega na sporej wyobraźni i instynkcie

Do zabaw z food pairingiem potrzebne są bujna wyobraźnia i instynkt, niemniej jednak to nie one okazują się najistotniejsze. Znacznie bardziej jest istotna wiedza z zakresu ilości konkretnych substancji w ingredientach potraw oraz tego, jak reagują one z innymi składnikami. Wobec tego rozsądną decyzją będzie udział w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez wykwalifikowanego szefa kuchni – zwłaszcza, iż przekazanie podstawowej wiedzy trwa nie dłużej niż kilkanaście godzin.

Adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Post Author: