Wisiorki z ametystami

Wisiorki z ametystami

Tu znajdziesz ametysty

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w USA, Mozambiku, Madagaskarze i Rosji. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znajdziesz go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych sukni. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Broszki czy bransoletki z ametystami można zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.

Post Author: