W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Chcesz zamówić biżuterię z cyrkoniami? Zobacz tutaj

W zdobnictwie twórcy bardzo często wykorzystują niemal wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Stanowią one olśniewający element biżuterii, a przy okazji są jednym z podstawowych aspektów wpływających na cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza ludzi jest w stanie pochwalić się prawdziwymi klejnotami wśród posiadanych zbiorów. Na szczęście istnieją także rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są wytwarzane w pełni syntetycznie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i podobnych cech. Zazwyczaj cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą przybierać dowolne barwy, czy też nawet zmieniać je pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Wykorzystuje się je między innymi w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do określania pH w wysokich temperaturach. Dawniej, dzięki posiadanym cechom używane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.

Post Author: