Kolczyki

Kolczyki

Co powinieneś wiedzieć o kolczyki srebrne serduszka?

Kolczyki srebrne są najbardziej popularnym i najchętniej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Swą popularność zapewne zawdzięczają dużej różnorodności wzorów, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie bez nich wyobrazić współczesną garderobę kobiecą. Najbardziej popularne są z pewnością kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Z jakiego srebra robi się kolczyki

Najczęściej spotykamy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest także rodowane srebro pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii kolor białego złota i dodatkowo chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest srebro szczotkowane o interesującej matowej powierzchni oraz oksydowane srebro w grafitowym kolorze.

Rodzaje zapięć stosowanych w kolczykach

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od indywidualnych upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Różnorodność rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Post Author: