Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Potrzebujesz wisiorków srebrnych? Sprawdź https://wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje, a także cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro nie najlepiej reaguje również na kontakt z wodą i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy kilka ozdób do pudełka, musimy przed tym owinąć je miękką ścierką lub wrzucić do foliowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko jaja i specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – sztywne mogą porysować fakturę.

Post Author: