Kabel światłowodowy – główne cechy i zastosowanie?

Kabel światłowodowy – główne cechy i zastosowanie?

Zobacz, gdzie zamówić kabel światłowodowy

Kabel światłowodowy to bez wątpienia bardzo duże osiągnięcie techniczne. Możliwości jego wykorzystania jest bardzo dużo. Nie jest przesadą stwierdzenie, że kabel światłowodowy pojawia się niemalże w każdym obszarze naszej codzienności. Jest to produkt niezwykle zaawansowany, który cechuje się świetnymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – jakie ma zastosowania?

Kabel światłowodowy wykorzystywany jest na przykład w branży telekomunikacyjnej i jest dzisiaj w zasadzie nie do zastąpienia, jeżeli w grę wchodzą łącza telefoniczne. Ich zastosowanie sprawia, że połączenia między abonentami a centralami są niezawodne, a ryzyko pojawienia się błędu jest niewielkie bądź żadne. Sygnał jest bardzo dobre, co gwarantuje wysoką jakość tego, co słychać w słuchawce telefonu. Natomiast elektrownie stosują na porządku dziennym kable światłowodowe do rozciągania sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich też rozgłośnie telewizyjne. Kable światłowodowe cechują się małym ciężarem, dzięki czemu świetnie spełniają swoje funkcje podczas transmisji na żywo, ponieważ gwarantują swobodę poruszania się operatorom obsługującym kamery. Również sieć kablowa – czyli popularna kablówka – bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś mówimy o przemyśle komputerowym, kable światłowodowe są niezbędne dla zagwarantowania wysokiej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jak jest zbudowany?

Kable światłowodowe, które na ten moment znaleźć można na rynku, różni od siebie między innymi jakość. Te najwyższej klasy poddawane są na etapie produkcji niezwykle szczegółowej kontroli technicznej, dzięki czemu nie należy bać się, że w trakcie użytkowania będą zawodziły. Wykorzystanie włókna optycznego i stalowego drutu to cechy cechujące świetnej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona , za sprawą której kabel opiera się wpływowi niesprzyjających czynników i w ten sposób długo może pozostać w idealnym stanie. Kabel światłowodowy to bez wątpienia potężny krok do przodu, jeżeli chodzi o stosowane współcześnie rozwiązania techniczne.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: