wzmacniacz szerokopasmowy

Budynkowy wzmacniacz szerokopasmowy

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjny sprzęt wykorzystywany przez operatorów telewizji kablowych. Zostało ono wyprodukowane w celu spotęgowania i wyrównywania mocy sygnałów kierowanych do indywidualnych telewizorów. W którym miejscu zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – pozwala na transmisję kanałem zwrotnym

Wzmacniacze szerokopasmowe funkcjonują najczęściej w przedziale 30 Hz – 6 MHz. Świetnie niwelują rozmaite awarie spowodowane na przykład przez internet LTE i umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie umieszczone są w blokach, aby dostarczać sygnał bezpośrednio. Zasilanie modułów odbywa się zdalnie lub lokalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie nastręcza żadnych problemów. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a obsługa wzmacniacza nieskomplikowana. Urządzenia te cechują się wysokim poziomem wyjściowym – na przykład 123dBuV. Poziom może być zróżnicowany, w zależności od wykorzystywanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – niski pobór mocy

Obsługa sprzętu wzmacniającego sygnał jest bardzo prosta. Używa się w tym celu moduły WHX-823 lub wkładki JXP. Do wzmacniaczy zaimplementowano też specjalistyczne zabezpieczenie przed przepięciami pochodzącymi z linii, co sprawia, że są wyjątkowo praktyczne. Niektóre z nich posiadają profesjonalny filtr zakłóceń. Znakomity koszt inwestycji powoduje, że moduły te są bardzo popularne i zapewniają abonentom znakomitą siłę sygnału w warunkach domowych. Niezaprzeczalnym atutem jest też niski poziom mocy ok. <8W.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: