Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących tego, czym jest mass collect? Wejdź na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację przelewów. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom indywidualnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest tak naprawdę niezwykle prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który staje się zarazem jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych czy wszelkich branżach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednakże uprzednie nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą dokonali oni przelewu (tradycyjny przelew, przelew z karty czy też przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie przelewów niż w przypadku księgowania manualnego, a jednocześnie na wyeliminowanie możliwych omyłek, które mogą przydarzyć się w czasie tej czynności.

Bieżące monitorowanie wpływających opłat – o atutach mass collect

Choć usługa mass collect nie jest obecnie proponowana we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi PM Bank i mBank) wypada rozważyć jej zastosowanie w firmie, również takiej, która miesięcznie obsługuje mniej niż setki faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym bieżące kontrolowanie spływu opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie owocuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Post Author: