Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wymianie waluty online? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://nkantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w najbliższym banku albo w kantorze – te ostatnie nadal spotkać można supermarketach oraz w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy oprócz wymiany walut?

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo łatwe jak fizycznego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na inną walutę. Atutem kantorów online jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane pobierane z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z minionej doby. Drugim i niesłychanie ważnym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory stacjonarne oraz banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka pomocnych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) lub w uzgodnionym przez użytkownika dniu.

Kto korzysta z kantorów online?

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę i ogromną niezależność w zarządzaniu pieniędzmi. Wykorzystują je też osoby pracujące czy też studiujące poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej. Jednak zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Post Author: