Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Odwiedź http://bit.ly/2wLskQu. Skorzystaj z usług fachowców z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych firmach jest zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę ds. finansów na stałe, a ich szefowie nie zawsze umieją prawidłowo zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy specjalistom, otrzymamy gwarancję, iż możliwe kontrole US nie zakończą się wystawieniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy również wspomnieć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się jedynie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie ceny obsługi nierzadko oznaczają jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy mają odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Post Author: