Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Jeśli chcesz nabyć znaki BHP, skieruj się tu.

Na terenie naszego kraju obowiązują naprawdę dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Na chwilę obecną kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle ważna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na różnorodnych budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak również szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące postępowania w przypadku pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się naprawdę dużym znaczeniem zalicza się również instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami o charakterze medycznym, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma właściwe oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na różnych urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są też w przemyśle. Stosuje siętam z reguły znaki ostrzegawcze , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który świetnie znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – nadal pozostaną wyraźne. W wielu wypadkach pokrywane są również materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one widoczne także w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Post Author: